Poster by Andropolis

Plakáty pro radost a potěšení

Akce

VOJTA NAROZKY

VOJTA NAROZKY

Broken Island

Broken Island

Planet Breakz 07

Planet Breakz 07

SOL 2007

SOL 2007

Bassovertek 2007

Bassovertek 2007

Digital Sun 2007

Digital Sun 2007

Statistika

RSS

RSS

Sloupky 24 H

Život bez bolesti není

Provází nás celý život. Píchá nás do srdce, stahuje svaly v křečích, rozevírá rány, aby z nich mohla prýštit krev. Bolest je součástí života, kterou bychom nejraději vymazali.
Jako když vezmete nůž a zbavíte růži trnů. Bude to stále růže, bude vonět, ale nepopícháte se o trnité strážce té krásy. I v životě lze někdy zdroj bolesti odstranit lehce, ale jsou rány, které jsou hluboké a nedají se jen tak snadno. Přetrvávají a sílí až jsou k nevydržení.

Co dál? Žít v bolestech, anebo ukončit to utrpení? Každý má právo na život. Z logiky věci by tedy měl mít i právo na smrt. Na smrt důstojnou a klidnou. Každý by měl mít právo na svobodné rozhodnutí o svém životě či smrti.

Možná, že nevyléčitelné nemoci jednou lidstvo opustí a nastane doba, kdy lidé budou umírat jen na sešlost věkem. Do té doby bychom ale měli otázku eutanazie vyřešit. Nebo necháme tisíce lidí trpět bez jediné vyhlídky na vykoupení z bolestného sevření?

Andrej Poliak, říjen 2007

Žádné komentáře
 
© Copyright Andropolis 2006-2009. Publikování nebo další šíření obsahu serveru poster.wgz.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. Kontakt: gautosite@gmail.com