Poster by Andropolis

Plakáty pro radost a potěšení

Akce

VOJTA NAROZKY

VOJTA NAROZKY

Broken Island

Broken Island

Planet Breakz 07

Planet Breakz 07

SOL 2007

SOL 2007

Bassovertek 2007

Bassovertek 2007

Digital Sun 2007

Digital Sun 2007

Statistika

RSS

RSS

Sloupky 24 H

Kostlivci minulosti

V minulém čísle Reflexu se redaktor Jan Potůček zabývá minulostí novinářů. Píše, kteří z nich byli v Komunistické straně Československa, agenty Státní bezpečnosti a proč. Autor se coby třicátník s otázkou jak by to bylo s ním, nebýt listopadu 1989, obrací i do své minulosti.

Stejně jako on jsem byl jiskrou a posléze i pionýrem. Pravda Partyzánský samopal jsem nevyhrál, ale po lesích v okolí Neratovic jsem v oblastním kole běhal i já. Účastnil jsem se i recitační soutěže Puškinův památník. Doma mi bratři, ani jeden v pionýru nebyl, přezdívali komunistická kukla. A krátce před sametovým listopadem jsme s několika dalšími pionýry měli vyrazit na výměnný tábor na Kubu. Jakby také ne, když v chemičce Spolana pracovala spousta soudruhů z Kuby. Nikam se však nejelo, protože přišel listopad 1989 a z výměnného tábora sešlo. Tak a je to venku. Možná, že až všichni odhalíme svou minulost, skončí to vypadávání kostlivců ze skříní na úřadech, z trezorů na ministerstvech či jiných veřejnoprávních almar.

Andrej Poliak, duben 2007

Žádné komentáře
 
© Copyright Andropolis 2006-2009. Publikování nebo další šíření obsahu serveru poster.wgz.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. Kontakt: gautosite@gmail.com